Co zrobić po śmierci bliskiej osoby? - Dom Pogrzebowy Jerzy Kunicki - Siemiatycze

Ustawienia

Co zrobić po śmierci osoby bliskiej?

Jeżeli osoba zmarła w domu

 1. Zadzwoń do pogotowia ratunkowego nr 999 lub 112, lub do ośrodka zdrowia (jeśli zgon nastąpi w godzinach jego urzędowania).
 2. Po stwierdzeniu zgonu lekarz wyda kartę zgonu lub kartę informacyjną.
 3. Wybierz firmę pogrzebową. Jeśli wybrałeś naszą, zadzwoń o każdej porze pod numer 601 404 514.
 4. Do 30 minut na terenie miasta nasz karawan przyjedzie celem przewiezienia Zmarłej Osoby do chłodni.
 5. Formalności związane z otrzymaniem aktów zgonu z Urzędu Stanu Cywilnego, w parafii, na cmentarzu i w ZUS, KRUS załatwimy z Wami.
 6. Umów się z nami w celu omówienia szczegółów pogrzebu.

Jeżeli osoba zmarła w szpitalu

 1. Wybierz firmę pogrzebową. Jeśli wybrałeś naszą, zadzwoń pod numer 601 404 514 lub przyjdź o każdej porze do naszej firmy.
 2. Zabierz ze sobą dokumenty: dowód osobisty i legitymację ZUS, KRUS lub odcinek od emerytury, renty Zmarłej Osoby oraz swój dowód osobisty, legitymację ZUS, jeśli osoba pracująca to nr NIP i dokument od grobu - to wszystko.
 3. Pomożemy w złożeniu zwolnienia z sekcji oraz odbiorze karty zgonu ze szpitala i aktów zgonu z USC oraz załatwieniu formalności w parafii, na cmentarzu, w ZUS lub KRUS.
 4. Jeżeli nie masz gdzie pochować zmarłej osoby my pomożemy Ci w wyborze i zakupie miejsca spoczynku.

Jeżeli osoba zmarła w hospicjum

 1. Postępuj tak jak w przypadku śmierci w szpitalu.
 2. Jeżeli ośrodek opieki nie posiada chłodni, kaplicy. Zadzwoń o każdej porze, zabierzemy ciało do chłodni tel. 601 404 514.

UWAGA! Osoba, która przewozi ciało z oddziału do prosektorium ma umowę, za co płaci szpital. Rodzina ma prawo wyboru dowolnego Zakładu Pogrzebowego celem pochówku.

Jeżeli osoba zmarła za granicą

 1. Nasza Firma jest wyspecjalizowana w sprowadzaniu Zmarłych osób z zagranicy. Zadzwoń pod numer 601 404 514 a my udzielimy fachowej rady i załatwimy wszystkie formalności.

Zgon prokuratorski

 1. W razie śmierci tragicznej lub nagłej Ciało Zmarłej osoby jest zabezpieczone przez Prokuraturę i przewożone do Zakładu Patamorfologii na koszt Prokuratury.
 2. Wybierz firmę pogrzebową. Jeśli wybrałeś naszą, zadzwoń o każdej porze pod numer 601 404 514.
 3. Pomożemy w załatwieniu zgody prokuratora na pochówek Osoby Zmarłej, ustalimy termin wykonania sekcji zwłok.
 4. Załatwimy formalności związane z odbiorem karty zgonu, aktem zgonu oraz sprawami związanymi z parafią, cmentarzem, ZUS bądź KRUS.y i załatwimy wszystkie formalności.